| rolly3342 a întrebat:

Cum se face skandenberg corect? adica e vreun truc, ca sa ai un avantaj in fata oponentului? si ce exercitii trebuie facute pentru a intari antebratul? mersi ceau]

3 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Intri pe ORICE site de culturism ( poti incepe chiar pe culturism.ro ) si cauti exercitii pentru :

- antebrat
- biceps
- triceps
- umar
- piept
- spate

De toate ai nevoie, in ordinea aia.

Vezi si la alimentatie, o alimentatie cu MULTE PROTEINE si un program CORECT de antrenament la sala ( 90 % din oameni se antreneaza incorect ).

Dupa ce faci muschi si forta abia apoi te apuci de tehnica, gasesti pe www.bratdefier.ro si regulamentul si tehnici

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ca sa castigi repede un Skandenberg trebuie sa tragi cumva mana oponentului spre tine astfel incat sa il doara incheietura.
Pentru antebrat trebuie sa iti pui in 2 ghiozdane, plase etc greutati egale, te apleci in fata si iei ghiozdanele in maini si le ridici astfel incat ca mainile sa fie paralele cu solul.

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Serios? ce spui tu se numeste "ridicari frontale" si e pentru deltoidul anterior care nu participa asa mult la skandemberg.