| anonim_4396 a întrebat:

Cum se trateaza raceala pe timp de sarcina

Răspuns Câştigător
gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

NUMAI SUB SUPRAVEGHEREA DOCTORULUI! ceea ce pare o raceala poate fii gripa sau orice altceva...nu trebuie sa risti!

4 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Incearca cu ceaiuri de musetel si tei calde indulcite cu miere de albine si lamaie, vitamina c si paracetamol(nu sinus), sau leac de la bunica cartofi razaliti si faci impachetari la picioare(ajuta sa scada febra). Sanatate.

| mami a răspuns:

Daca tusesti foloseste siropul din muguri de pin sau brad

| alina88 a răspuns:

Pai.depinde la cat de agravata e situatia. daca e mai avansata si nu-ti trece cu tachipirina...si ceaiuri atunci fuguta la medic ca iti da antibiotice ce se pot lua in timpul sarcinii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Matusii mele i-a dat voie doctorul sa ia paracetamol; acum depinde si de tine, de sarcina ta. Mai bine iti intrebi doctorul.
Link ajutator: http://www.desprecopii.com/info.asp?id=257