| SuperMary12345 a întrebat:

Cum trebuie sa ne imbracam in Dubai,fiind tara musulmana, iar eu fiind ortodoxa? Ce e interesant sa vizitam?

Răspuns Câştigător
| KateMiddleton a răspuns:

Te imbraci simplu, ca de obicei, cel mai imortant loc de vizita este Burj Khalifa, cea mai inlta cladire din lume.

6 răspunsuri:
| aumih16 a răspuns:

Pai in dubai e posibil sa iti ceara! sa porti uniforma lor! vestimentele alea musulmane ale lor! acum poate nu esti obligata sa le porti! daca zici spui ca esti ortodoxa! astia asa sunt! asa le place!

| Earthroot a răspuns:

Te imbraci cum vrei, nu exista astfel de lucruri care sa-ti impuna tinuta ta.Sunt obiceiurile lor pe care le respecta, tu le ai pe ale tale, nu ai treaba de acolo.
Ce sa nu fie interesant de vizitat in Dubai? Imi vine sa rad! Nu am fost niciodata, dar nici ca ma dau in vant dupa arabi.Caraibe imi pare mai linistit si mai atragator turistic.

| Soryn2244 a răspuns:

Normal nu au ce-ti face apartii de alt cult religios si nu au ceti face plus ca esti si vizitator.Eu am fost in Turcia si crede-ma prietena mea umbla in sutien si pantaloni scuriti trecem pe langa jandarmi politie si nimic

| SuperMary12345 explică:

Astazi la ora 19, 00 am venit acasa, din Dubai.Pot sa spun ca este un loc minunat.Am vazut hotelul Atlantis, unde am vizitat si cel mai mare acvariu din lume.Am fost si cu vaporul. Excursia costa 50 dirhani de persoana. Dirhanii sunt la fel ca leii, deci 50 dirhani=50 lei.Calatoria a durat o ora.Parca am mers cu o racheta spatiala prin mijlocul oceanului indian.Este suberb.Pe strada nu vezi niciun deseu.Este peste tot curat.Ti se pare ca dureaza foarte mult sa mergi cu avionul, dar nu-i asa.Decolarea nu e prea placuta, dar merge.Cand am coborat din avion,era o caldura de nu puteai respira si era bineinteles si seara, deci va dati seama! Vreau sa zic ca atunci cand am uracat in avion pentru a ajunge in Romania, doi oameni, sot si sotie, au fost luati de politie vreo 2 ore, deci in loc sa plecam la 9, 15 min am intarziat destul de mult.Intr-un final au aparut si cei doi oameni.Erau plini de sange pe la nas, i-a batut politia.Cei care vor sa se duca in dubai sa viziteze si Dubai Marina. Duceti-va, dar daca va duceti stati la apartament, cum am stat eu si stati cel putin 2 saptamani, pentru ca nu-ti ajunge o saptamana.Calatorie placuta! Pa, pa!