| deniidenisa156 a întrebat:

Curiozitate. Cam cat ar costa o operatie de apeticita?

14 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Daca o faci intr-un spital de stat si esti asigurat (elev, student, angajat, pensionar) e gratuit.

| neutrino a răspuns:

Operatia este gratuita, curiozitatea este insa scumpa, depinde in ce mediu te invarti, nivelul medicului care doresti sa te onoreze cu bisturiul, de cat este de pompos spitalul si, nu in ultimul rand, daca acest joc are loc in Bucuresti sau nu. Concret, in unel spitale

| neutrino a răspuns (pentru neutrino):

Scuze, din cauze straine de vointa mea, nu a intrat tot textul. Concret, sunt spitale unde te poti descurca cu multumirile de rigoare, altele unde 150-200 lei sunt suficienti, iar in unele spitale acest tarif este de 400-500 lei.

| Oana92 a răspuns:

Oficial nimic, neoficial pretul variaza in functie de medicul care te opereaza si ''valoarea'' lui, buzunarul anestezistului si cel mai important de numarul de asistente care au amabilitatea sa nu iti greseasca tratamentul(contracost bineinteles!)

Partea proasta e ca operatia de apendicita nu e un moft, e o necesitate si inca una urgenta. Daca ai nevoie de o astfel de operatie mergi acum la medic, nu maine...nu cred ca vrei sa dai din apendicita in peritonita sad
Sanatate!

| deniidenisa156 explică (pentru Oana92):

In ce?

| anonim_4396 a răspuns (pentru deniidenisa156):

Peritonită. Oana92 a spus bine. Peritonita este infectia "fara intoarcere". Apendicele plesneste si... nu ne mai intrebi nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cca. 500 lei happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru minori, orice prestatie medicala este gratuita.

| deniidenisa156 explică (pentru anonim_4396):

Si cumde biutza23 a zis 500 de lei?

| anonim_4396 a răspuns (pentru deniidenisa156):

Probabil a avut un adult operat.

| MirceaRadu21 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai dreptate dar asta e doar teoretic.Practic trebuie sa bagi niste bani prin cateva buzunare.si dupa operatie la asistente sa te viziteze mai des ca altfel te uita prin salon.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

500 lei happy

| BiuL a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu mai posta daca nu stii sigur, ca postezi prostii.