| RaduZ20 a întrebat:

Daca am comandat un produs de pe eMAG de joi, imi va veni sambata? Sau sambata este zi nelucratoare? Pe site spune ca va veni in doua zile daca comanda este facuta intr-o zi de Luni-Vineri dar nu stiu sigur!

Răspuns Câştigător
| donird233 a răspuns:

Salut! Cei de la eMAG îți vor transporta pachetul în 2 zile lucrătoare. Dacă tu ai făcut o comandă într-o zi de vineri, aceasta va sosi marți. Dacă ai comandat ceva joi, pachetul va sosi luni. Zilele lucrătoare sunt de luni până vineri. De asemenea, dacă comanzi sâmbătă sau duminică, pachetul va sosi marți, depinde de cât timp au spus ei ca va dura livrarea (1 zi, 2, 3) Sper că te-am ajutat!

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Nu, sambata poate fi zi lucratoare la Cargus dar nu se intampla asta laughing aia nu livreaza niciun pachet sambatat, poate doar in Bucuresti si doar daca ii platesti in plus.
Asa ca luni o sa iti ajunga.

| Violleta2022 a răspuns:

Cel mai probabil il vei primii luni.