| anonim_4396 a întrebat:

Daca am piciorul plat pot intra la Academia de Politie?

14 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Daca, intre timp nu s-au schimbat, baremele medicale practicate de academiile militare nu permit admiterea celor care au platfus( picior plat )---aceasta, in profida faptului ca piciorul plat nu este un motiv obiectiv de respingere el fiind un picior functional si perfect adaptabil oricarui efort fizic!

| OhGodWhy a răspuns:

As recomanda sa il umflii inainte de probe, cel putin 3.5 atmosfere.
Succes!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vei fi respins/ă la controlul medical - vezi pag. 34 din Baremul de la linkul :
http://anp.gov.ro/......a299a2008f

Toate cele bune!

| K0sti a răspuns:

Pai ar trebui sa fie rotund?

| Aberdeen a răspuns:

Platfus? Din ce știu, nu se acceptă persoane care au platfus.

| Tania59 a răspuns (pentru Aberdeen):

Stiam ca la Academia militara nu se accepta. Am auzit de la altii ca la politie poti intra totusi.

| Aberdeen a răspuns (pentru Tania59):

Poți încerca, atunci. La militar e cert, dar mi se pare că și la poliție e același lucru.

| MistretulPufos a răspuns:

Cred ca da

| sanboss a răspuns:

Cred ca nu intelegem din descrierea ta, ce ar insemna sa ai piciorul plat

| MistretulPufos a răspuns (pentru sanboss):

Cred ca "os si piele"

| sanboss a răspuns (pentru MistretulPufos):

O fi ectomorf

| MistretulPufos a răspuns (pentru sanboss):

Bine ca nu e endomorfwinking

| Tania59 a răspuns (pentru sanboss):

Ma refeream la platfus.

| AdmitereAcademiaDePolitie a răspuns:

Buna ziua! tot ce trebuie sa stii despre academia de politie sau scoala de politie si platfus se regaseste in baremul urmator:
https://www.academiadepolitie.com/......-a502.html