| grigor3 a întrebat:

Daca ar fi sa se refaca armata am avea voie cu tehnologia dupa noi? adica laptopuri, telefoane? sa presupunem ca s-ar face iar obligatorie!

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai avea voie sa le folosesti doar in timpul liber, in locuri special amenajate si posibil sub supraveghere. In nici un caz nu iti va da voie sa le porti cu tine.

| grigor3 explică (pentru Ioandelasal):

Dar sincer, crezi ca o sa se faca armata in urmatoarele 2 decenii?

| Ioandelasal a răspuns (pentru grigor3):

Te referi la serviciul militar obligatoriu ca militar in termen. Nu cred ca o sa fie reintrodus, poate doar daca am fi intr-o situatie exceptionala, ti-am citat prevederile relevante.

| nirocino a răspuns:

Sigur ca da, cand faci "culcat" si "salt inainte" mai arunci un ochi pe Facebook, mai dai un like...