Întrebare recomandată | Sly a întrebat:

Daca cineva a primit deja decizia de pensionare (limita de varsta), cat va mai trebui sa astepte pana la primirea primei pensii?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cred ca o va primi luna viitoare aceleia in care a primit decizia, de fapt va primi pensia pe toate lunile de cand a intrat in pensie.
Iti dau exemplul meu: am depus dosarul pe 1 martie (cu acea data am intrat in pensie), am primit decizia la sfarsitul lunii mai si in iunie am primit pensia pe 4 luni(martie, aprilie, mai, iunie).

1 răspuns: