| Bernoullie a întrebat:

Daca cineva vrea sa-mi puna bani pe card ce trebuie sa stie de pe cardul meu sau cum trebuie sa procedeze?

Răspuns Câştigător
| alecsa91 a răspuns:

Numele si numarul de cont (ala cu RO...) precum si banca la care ai contul happy

4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Numarul de cont de card ( ti-l da banca!) + numele bancii la care ai acest cont. Iti sugerez sa nu dai oricui date despre cardul tau sau contul tau. Numai bine!

| PinkPanther a răspuns:

La majoritatea bancilor e necoie de numele tau complet si numarul de card, dar la bancpost e nevoie si de data expirarii cardului, poate or mai fi si altele care mai cer date in plus dar la majoritatea e suficient ce ti-am spus

| nextlevel999 a răspuns:

Pai scoti o chitanta de la bancomat, si acoo o sa vezi numarul tau de cont
acela iti va trebui doar numarul de cont

| dumitrumihai a răspuns:

Pai...cardul reprezinta de fapt un cont care contine o suma de bani pe care tu ii imprumuti de la banca...cu timpul ii pui la loc. Daca cineva vrea sa puna bani pe cardul tau are nevoie doar de numarul de cont respectiv si trebuie sa se duca la banca cu numarul de cont respectiv si sa depuna bani. big grin