| Noname_6790 a întrebat:

Daca de ex. eu trimit un colet cu un tlf.in el.cand il trm am nevoie de adresa` cod postal` si numele destinatarului`. am o intb. trebuie cnp-ul meu sau a destinatarului`thinking si in jur de cat trebuie platit [buc. - ab.]

Răspuns Câştigător
| Guster a răspuns:

Cnp-ul e necesar pentru plata ramburs si e nevoie de al tau al expeditorului. cei de la posta iti pot da toate info. il pui colet cu plata ramburs, la continut treci diverse, valoarea coletului, iar pe ramburs tu devi destinatar si el expeditor, deci cnp-ul tau e necesar pentru ridicarea banilor de la posta. costa maxim 10 ron in functie de greutate si dureaza cam 4-5 zile sa ajunga la el si tot cam atat sa iti ridici tu banii.

1 răspuns:
| unknownn a răspuns:

Depinde cu ce il trimiti, daca il trimiti prin posta romana e mai ieftin da ajunge si tarziu...dar cred ca trebuie sa scrii pe colet ca ai obiecte sensibile sau ceva de genul ca sa nu ti-l tranteasca aia pe acolo ca numai ajunge telefonul intreg sau daca nu il invelesti in niste folii hartii vezi tu...

Bafta!