| paulp a întrebat:

Daca ma cazez intr-un hotel si vine o amica la mine seara 2-3 ore trebuie sa plateasca sau cum se procedeaza in acest caz?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Mai degrabă, trebuie să o plătești tu! laughing

Acum serios, pentru simplu fapt că te caută, de ce ar plăti?
Îi spui unde te găsește, numele hotelului, nr. camerei, etajul... și atât!
Dacă e dezorientată și intră în vizorul angajaților de la recepție, normal că o vor lua la întrebări... Căci, la ceas de seară, vizitele pot fi interpretate diferit! : ))
Tu nu ai fost niciodată într-un hotel pe litoral, nu te-au căutat cunoștinte, prieteni?
Crezi că au plătit pentru a-ți face o vizită?

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In principiu nu este normal sa urce la tine in camera. Va puteti intalni in holul sau in bar si sta acolo. camera de hotel nu e un loc pentru vizite. daca sta mai mult de 5-10 minute in camera, e mai bine sa inchiriezi o camera dubla si sa platesti ca atare.

| darrio2007 a răspuns:

Nu.Din moment ce camera este platita de tine.Mai rau ar fi daca este oprita de receptioner si nu poate dovedi ca este majora.Nu cred ca este cazul tau.

| LadyAAA a răspuns:

Cu siguranta...
Probabil in natura laughing