| PapushaDeCristaL a întrebat:

Daca mi-am facut card la BCR imi mai pot face si la alta banca(gen BRD sau Banca Transilvania) in acelasi timp sau trebuie sa îmi dezactivez cardul actual de la banca?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa obtii carduri de debit de la mai multe banci, nu este interzis.
Daca este vorba de carduri de credit este mai restrictiv, s-ar puta ca a doua banca sa nu accepte.

| GdX a răspuns:

Poti sa ai carduri la toate bancile in acelasi timp.

| AFR81 a răspuns:

Poti sa detii carduri de la toate bancile din orasul tau. Nu este interzis.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca e card de debit poti sa iti faci si cate 10 la fiecare banca

| mihai69 a răspuns:

Poți face oricâte carduri la oricâte bănci vrei.
Asta, dacă vorbim de carduri de debit. Carduri de credit poți face doar în limita totală a unei părți din venitul tău (ratele nu pot depăși o treime din venit).

| iulia1 a răspuns:

Nu are nicio treaba daca iti faci un alt card la alta banca.