| Joker3134 a întrebat:

Daca nu ai detector de gaze in apartament poti sa-ti cumperi? Se potriveste cu orice ai sau cum?

6 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

La ambele intrebari, raspunsul este da. "Daca esti preocupat de siguranta ta si a intregii familii, montarea unui detector de gaz in incaperile in care se afla aparate consumatoare de combustibili gazosi ( centrala termica, aragaz, convector ), este o modalitate de semnalizare si preventie foarte utila."
Link Dedeman: https://www.dedeman.ro/ro/sisteme-detectare-gaze/c/2644

Răspuns utilizator avertizat
| Ronnix a răspuns (pentru Joker3134):

Iti recomand sa apelezi la un instalator, pentru siguranta ta. Niciodata sa nu te bagi la ce nu te pricepi. happy

Răspuns utilizator avertizat
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Atentie! Trebuie cumparat Kit: http://bit.ly/2C7zZb6
Eu am cumparat si i-am prelungit si cablul de semnal si ala de alimentare.

Bula
| Bula a răspuns:

Poti cumpara detector de gaz metan, eventual combinat si cu detector de monoxid de carbon, care opreste gazul prin actionarea unui ventil de siguranta.
Este bine sa te interesezi care modele sunt omologate, fiindca multe sunt vandute si nu functioneaza corespunzator.
De asemenea, instalarea se face de catre un instalator autorizat de gaz.