| Feyenooord666666 a întrebat:

Ce detector de gaze pentru apartament de bagat in priza recomandati?

9 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Nu va mai luati dupa toți prostii, nasul nu tine loc de senzor. Senzorul se monteaza impreuna cu o electrovana amplasata in exteriorul cladirii, care opreste alimentarea cu gaze instantaneu. Asta indiferent daca esti acasa, daca dormi, daca esti răcit, daca tocmai te-ai parfumat sau daca pur si simplu esti in alta incapere. Nu ai vrea ca pana sa simti tu mirosul sa simta vecinii suflul exploziei.
In plus, in unele situatii montarea unui senzor de gaz este obligatie legală.
Un detector de calitate este dupa mine unul care nu da alarme false. Eu il scoteam din priza ori de câte ori foloseam vin la gatit, spalam geamurile sau spalam mobila, altfel se declansa si imi taia gazul. Nu am gasit unul care sa nu faca asta, iar intre timp am trecut pe electric si nu mai am stres.

| darrio2007 a răspuns:

Pentru relian.
Si daca esti racit si nu ai miros, cum detectezi?

| relian a răspuns:

Nas nu ai? Ala detecteaza rapid si f eficient daca cxeva gaz natural ori butan \propan se scurge de undeva.
Toate aceste gaze au in ele o substanta ce miroase puternic.Sa cumperi rahaturi ce detecteaza gaz is bani irositi.Plus de asta nasul tau nu se defecteaza,pe cand detectorul ala da laughing

Mai degraba cumperi un detector de monoxid de carbon,pe ala tu nul poti mirosi, simti, de la ala te duci de suflet incet si sgur, nici nu stii cand adormi.

Deci nu irositi bani pe tampenii, aia vand tampenii, sa faca si ei un ban.Gazu miroase,de la distanta mare. Chiar si cantitati f mici scapate mirosi garantat.

Centrala nu scapa gaz,iar daca ar fi sa scape atunci gazu ar lua foc,asta pentru ca acolo ai arzatorul,gazu ar ajunge la ala si pac tac ia foc laughing
La aragaz ai pus vreodata detector de gaz de asta? Eu nu am auzit niciodata pe nimeni sa puna asa ceva.

Ce stiu este ca cei care folosec pentru caldura gaze,ar trebuie sa aiba in dormitoare detector de monoxid de carbon,nu detectoare de gaz metan.
Dar na fiecare cu cel doare,aia p asta se si bazeaza,pe nestiinta oamenilor,asa vin cu tot felul de tampenii sa faca bani.
Oamenii nu stiu,aia sperie lumea cu tot fdelu de reclame tampite,uite asa omu se sperie si cuumpara rahaturi ce nu-ti foloseste la nimic.

Sa zicem ca nu esti acasa,teava scapa gaz,pai tu mirosi de afara gazu ala frate laughing nici nu mai e nevoie de detector,pentru ce? Gazu daca iese mirosi de la poarta laughing
Deci eu iti recomand detector de CO nu de gaze ce le simte orice om si animal.
Unde sunt eu asa ceva nici nu exista laughing si crede-ma locuiesc in America,astia is obsedati cu siguranta, cu tot felul de coduri, dar detector de gaze nu am vazut nici auzit vreodata.

Detectoare de CO da sunt pepste tot, chiar te obliga sa instalezi, de astea de incendiu, alea de fum si astea de CO is obligatorii sa le ai in fiecare casa si fiecare aptm.

| Feyenooord666666 explică (pentru relian):

Daca n-ai miros ce faci?

jezus...

| relian a răspuns (pentru Feyenooord666666):

Serios,cati oameni ai vazut,auzit tu ca nu au miros? Eu nu am auzit nici unu,de vzut ori sa vorbesc cu el si sa zica ca nu are miros nu am auzit pana acum.
Plus de asta incerca sa si gandesti. Centrala aia are acolo arzatoru ala,deci acolo este foc ok? Deci iese gaz pe undneva,iese gaz acolo in jurul centralei,acolo ai teava de gaz,gazu ala ce face asa dupa tine?
Cand centrala se aprinde gazu ala sta,nu are nici o treabva sau cum?
Gazu ala ia foc,asta daca ar fi sa iasa,asa ca nu exista nici un pericol sa te axfisiezi laughing plus ca ai becuri in casa aprinse,de sar acumula gaz ar lua foc la fel.

Nu am vazut in toata America,atenti ditai continentu,nu am vazut,auzit de detector de gaz metan.
In orice casa,orice aptm exista obbligatoriu detector de fum si detector de monoxid de carbon pentru aia ce folosesc gaz natural.

Jezus laughing deci aia sunt cum zic eu bani irositi, mai bine iti cumpeperi detector de minciuni laughing de CO scuze gazele alea nu le poti detecta mirosind, vazand, nici nu iau foc, nici animalele nu le detecteza, deci mai degraba pui detector de CO decat de gaz metan.

| gabicoo a răspuns:

Eu am Bell

Răspuns utilizator avertizat
| Tedds a răspuns:

Cauta aici, sa eviti preturile imense din tara si calitatea proasta.
https://event.2performant.com/......ents/click