| mauitlaserialedin98 a întrebat:

Cand ai scapari de gaze la apartament nu e ca si cum ai deschide butelia? nu e acelasi lucru?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E mai rău

| mauitlaserialedin98 explică (pentru suntserios):

Pai si nu trebuie sa se adune mult gaz ca sa faca boom? ce asa imediat doar cu putin de tot face bum? la apartament zic.

| relian a răspuns:

Scapari de gaze, inseamna ca gazul din conducata sa iasa in aptm, in interior si sa se acumuleze, deci gaz care na ars deloc.

Da, si o butelie poate sa scape gaz, asta daca nu este bine etansata, iar daca gazul se acumuleaa in cantitate destul de mare, apoi tu aprinzi ceva, flacare, scinteie, face explozie, ori daca dormi si nu simti, ajungi pe alta tarimuri laughing