| Lightning1997 a întrebat:

Dacă se.intampla sa pornesti pe incalzire calorifere o centrala si sa uiti robinetii inchisi la centrala (Nu la calorifer) câteva minute, poate păți ceva centrala? Mentionez ca doar câteva minute.

3 răspunsuri:
| Staif a răspuns:

Nu pateste nimic. Apa circula doar daca e deschis circuitul si... daca ai temperatura in casa sub cea setata la termostat.

| Lightning1997 explică (pentru Staif):

Nu am încă termostat, o sa cumpăr.dar a mers vreo 5 minute cu robinetii inchisi(ai centralei). Erau deschiși la calorifer.

| Staif a răspuns (pentru Lightning1997):

Nu are nimic.