| HyenaV2 a întrebat:

Daca sparg parole wifi, gmail sau facebook sau cotrobai prin pc-urile unor tipi (fara ca ei sa stie) fac ceva ilegal? daca da, cu ce platesc?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Normal ca faci ceva ilegal, e o infractiune si se pedepseste cu inchisoarea.

oricum ma indoiesc eu ca reusesti tu sa spargi parole de fb sau google.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bineinteles ca este ilegal. Ce-ti inchipui? Platesti cu ani buni de inchisoare.

| Cipri99 a răspuns:

Cu inchisoare amenda pentru ca incalci intimitatea si intri in ceva privat

| AlexandruGeorgeNita a răspuns:

Nu stiu...ia vezi. incearca si tu daca tot esti asa curios. daca esti Minor. te asteapta scoala de corectie apoi puscaria. + o Amenda frumoasa. si acum sa fim seriosi. nu poti umbla in PC-ul cuiva fara ca acea persoana sa nu isi dea seama

| HyenaV2 explică (pentru AlexandruGeorgeNita):

E foarte posibil (dsploit)... am reusit sa fac asta pe pc-ul meu si pe al fratelui meu. da 70 gb(memoria lui interna) pe s3 dureaza 1 ora sa ii fur toate parolele din PC. E complicat, periculos si greu sad...

| EDLKGB a răspuns:

De ce nu spargi serverul de la NASA sau GOOGLE.nu faci decat vreo 10-15 ani dupa care esti liber.bafta