| LanguageMaster a întrebat:

Dacă stau la bloc și comand hârtie la palet cu 200 de topuri, curierul îmi urcă paletul până la ușă sau mi-l lasă în fața blocului?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

O paleta de 200 topuri de hartie cantareste peste 800Kg.
Transportul comandat de tine depaseste greutatea maxima admisa pentru a fi transportat si manuit "in brate" (protectia muncii), drept pentru care incarcarea si descarcarea in- si din masina trebuie sa-i fi asigurata de expeditor /destinatar.
Curierul iti aduce transportul pana inaintea (usii) imobilului, unde iti va preda.
Daca vine pe paleta, atunci trebuie sa asiguri descarcarea de pe masina, transportul pana la locul de depozitare (cu electrocar sau manual).
Trebuie sa faci rapid manevrele de descarcare, altfel risti sa fii taxat pentru stationarea vehicolului!

| TheGentleman a răspuns:

Ba da. Te șterge și la fund... laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oricum te suna când este prin apropiere, o să stabiliți la telefon unde va fi plasată comanda

| oz_1736 a răspuns:

Nu iti aduce nimic la usa. Nici cand comanzi mobila nu iti aduce la usa

| utilizator6969 a răspuns:

Te va suna inainte sa iesi afara/sa stabiliti.