| lolzdhan a întrebat:

Daca trebuie sa trimit un pachet la eMAG in garantie si aproape l-am pregatit, știți daca trebuie sa scriu ceva pe cutie?

Răspuns Câştigător
| Diana4you97 a răspuns:

Eu nu am scris, a venit curierul trimis de ei. Am avut ambalajul original.

9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

De ani buni lucrez cu magazinele online si la eMag am peste 40 de comenzi. Am avut si cateva probleme. De aceea pot sa-ti spun urmatoarele: certificatul de garantie trebuie sa fie in original si factura in copie. Daca ai imprimanta poti sa o dai si pe cea originala ca poti sa scoti oricand o copie de pe contul tau de pe net. In cutie trebuie sa pui o hartie cu adresa ta,, numarul de telefon si defectiunea. Apoi lipesti cutia cu scotch. Daca este o cutie mica poti sa n-o lipesti si sa ceri curierului o punga. Au niste pungi de circa 30 cm inaltime. In cutie trebuie sa fie toate elementele care au venit la comanda ta. Ceva pungi daca lipsesc dar nu cabluri, incarcatoare, casti, etc.

| lolzdhan explică (pentru Salontanul):

Si daca am factura si certificat in format electronic?

| Salontanul a răspuns (pentru lolzdhan):

Trebuie sa le scoti la imprimanta. Obiectul merge in service nu in magazin si aia n-au de unde sa stie ca tu ai sau n-ai. Mai mult, ei trebuie sa pastreze copia facturii si sa completeze pe certificat reparatia.

| Salontanul a răspuns (pentru lolzdhan):

Apropo! Daca nu tedescurci da-mi un numar de telefon in privat: https://www.tpu.ro/utilizator/icqt
Apoi te sun eu si-ti explic pas cu pas chiar daca n-ai imprimanta acasa.

| anonimg a răspuns:

Trebuie să scrii:
Destinatar (adresa pe care Emag o specifică pentru produsele ce țin de garanție). Cauți asta pe site-ul lor.

Expeditor (adresa ta completa).

Cel mai bine îi suni.
Emag informații: 0722250000
Sau: +40372061400

| Sn4k3 a răspuns:

Nu trebuie. Completezi forumarul de retur si trimit ei curierul sa il ia.

| Dismally a răspuns:

Iti vor trimite ei curieratul sa ia pachetul, nu e nevoie sa scrii nimic pe el.

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Adresa unde trebuie trimis, destinatar si expeditor.
Banuiesc ca ai vorbit cu ei ca le trimiti pachetul.