| GeorgeMihai a întrebat:

Dacă vreau să mă transfer de la armată la ordine publică ( jandarmerie ), trebuie să dau vreun examen ceva?

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Transferul între ministere nu se practică

| GeorgeMihai explică (pentru sierra1):

De unde ști? Există vreo lege care dovedește acest fapt?

| sierra1 a răspuns (pentru GeorgeMihai):

Fă raport la șefii tăi să vezi ce zic.
Adică ȚIE trebuie să-ți aprobe doi miniștri: primul să pleci, al 2-lea să intri. Dacă ești premiant cu NOBEL, s-ar putea ca cei doi să se deranjeze pentru tine

| GeorgeMihai explică (pentru sierra1):

Nu sunt în sistem ci doar am întrebat pentru cultura mea generală.

| sierra1 a răspuns:

Ok

| Dismally a răspuns:

Nu te poti transfera, armata si jandarmeria sunt institutii diferite, nu au nici o legatura.