| Minge707 a întrebat:

Daca vreau sa merg la facultatea de actorie, ce m-ar ajuta mai tare: liceul de arte sau sectiunea de actorie din clasa a 9-a?

3 răspunsuri:
| DarkAnita a răspuns:

Nu conteaza ce liceu faci. La admitere nu intereseaza pe nimeni, decat ce stii tu sa faci ca actor. De regula sunt niste pregatiri inainte de admitere, unde iti cunosti profesorul cu care vei face arta actorului. Poti lua cursuri de asa ceva, sunt multe studio-uri in care iti predau absolventi ai facultatilor de actorie. Cand am dat eu, au picat studenti de la liceul de arta dramatica pe capete, si au intrat elevi de la licee cu profil real sau umanist. Nu zic ca nu ti-ar folosi un astfel de liceu, zic ca trebuie tu sa ai talent si devotament ca sa urmezi o astfel de facultate.

| Minge707 explică (pentru DarkAnita):

Is in clasa a7-a, si din a 9 nu stu unde sa merg? crying

| DarkAnita a răspuns (pentru Minge707):

Stiu ca e greu cu alegerea liceului. Eu am intrat la un profil pe care l-am detestat din toata inima. Incearca sa mergi la niste cursuri de actorie la un studio. Ei te pot ghida mai departe, pot sa te informeze mai bine cu privire la admiterea la liceul de arta dramatica.