| Anomim2025 a întrebat:

Dacă vreau să plătesc în rate un produs trebuie neapărat să am un salariu? De exemplu pot adăuga pe card 200 de lei lunar.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa ai un venit lunar cu caracter de continuitate, nu neaparat salariu, de ex. poti avea pensie.

| Violleta2022 a răspuns:

Pai nu poti lua nici un credit, daca nu ai 18 ani impliniti si nu ai adeverinta ca esti angajat de minim 12 luni (1an).

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ca sa paltesti in rate inseamna ca o banca trebuie sa iti ofere un credit, si nicio banca nu ofera credite daca nu ai un venit

| mihai69 a răspuns:

Nu. Poți fi acționar şi să primeşti dividende sau artist şi să încasezi drepturi de autor etc.