| mezeisilviu a întrebat:

Dau funda am hemoroizi am 14 ani ce sa folosec sa scap de ei sau ce sa fac

Răspuns Câştigător
| katy a răspuns:

Cere de la farmacie sa-ti dea supozitoare pentru hemoroizi si unguent hemorzon. fereste-te de mancarurile picante si consuma mai mult lichid, ca sa nu te constipi

| cristimihailov a răspuns (pentru katy):

Salut,

In principiu abordezi problema asta in 3 moduri:

1. Medical: bagi niste unguiente.
2. Lifestyle: nu mananci picant, nu te constipi si faci ceva miscare.
3. Traditional: pozotia la wc trebuie sa fie intotdeauna pe vine. Exista un studiu lung pe internet care spube ca daca stai pe vine la wc, de fiecare data cand mergi, atunci cam in doua saptamani se amelioreaza foarte bine.

Dar chiar trebuie commitment.

| katy a răspuns (pentru cristimihailov):

Asa am zis si eu happy. buna completarea cu mersul la toaleta

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu am scapat de probleme cu o crema din Ungaria: Reparon. Vorbeste cu parintii tai si daca sunt de acord sa ia legatura cu mine pe privat.

| Dyalema a răspuns:

Sunt tot felul de produse la plafar sau farmacie. Dar mai binintreaba medicul de familie pentru ca pentru varsta ta nu se potriveste orice, chiar si naturist.

| ee a răspuns:

Sa te speli cu soup dupa fiecare caca