| SuGeAk a întrebat:

Dau funda la cine imi spune cum realizez un referat la o opera in versuri detaliat... imi trebuie pentru teza deci ajutati-ma big grin

1 răspuns:
| raul13_3399 a răspuns:

Daca spui ca dai funda te ajut eu!
Trebuie sa faci ceva de genu:
In poezia xxxx este prezent eul liric, autorul ixi exprima sentimentele in mod direct cu ajutorul figurilor de stil(epitete(dai exemplu din poezie), repetitie(la fel cu exemplele), personificare(-ll-)etc.
Apoi lauzi putin autorul si povestesti pe scurt ce ai inteles tu din poezie.
Iar la final iti susti parerea pozitiva/negativa despre poezia respectiva.
Funda?