| NimicSiNimeni12 a întrebat:

De ce a doua limba a Europei e franceza si nu germana? Acum pe bune de ce toata lumea iubeste Franta sad

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

A doua limba e germana... asa zic toate statisticile

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ne trebuie o a doua limba, oameni prosti care complica lucrurile.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt de acord, de ce sa inveti o a doua limba>?

| catalin09023 a răspuns:

Franceza chiar e o limba drăguță. dacă o înțelegi e ceva usor. încearcă incearca sa o inveti singur cu cartea, pixul si dictionarul (sa fii atent si la ore) si eu aveam niste profesori de limba franceza care habar nu aveau ce ii aia franceza. dar mna, se mai întâmplă. eu cu capul meu am ajuns olimpic la franceza. usor, usor vreau sa merg sa studiez acolo happy iti urez succes, e usor dacă o inveti de capul tau