| anonim_4396 a întrebat:

De ce ar trebui sa ne fie frica de Dumnezeu?

Si ce am patii daca nu am fi credinciosi si am fi atei?

Ce vom pati dupa ce dam coltul?

De ce exista viata umana?
(ca sa distrugem viata planetei?)

Multe intrebari putine raspunsuri...
Va rog sa raspundeti la intrebari si daca aveti si voi intrebri vreau sa le stiu si eu big grin

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Dumnezeu e paznicul nostru el ne pazeste si ne si ajuta daca facem fapte bune. Daca lumea ar fi necredincioasa nu s-ar intampla nimic. Fiecare stie ce pacate comite si dupa ce da coltul se duce in iad sau rai. Exista pentru ca asa a vrut dumnezeu sa fie ca un fel de joc santem noi pentru el.

| WR104 a răspuns:

Nimenu nu poate raspunde la aceste intrebari pentru ca nimeni nu stie.Niciodata sa nu asculti de un om cand iti zice ceva pentru ca el este tot un om ca tine si nu poate stii mai multe.singurul raspuns se spune ca ar fi in bilbie numai ca...tot omul a scris-o si pe aia.

| Dragotta a răspuns:

Si ce am patii daca nu am fi credinciosi si am fi atei?
NImic

Ce vom pati dupa ce dam coltul?
Nimic

De ce exista viata umana?
Noi am evoluat din niste celule de pe un asteroid

ca sa distrugem viata planetei?
Deja cautam una noua

| 4b a răspuns:

Pai...ar trebui sa ne aducem aminte cine suntem noi si cine ne-a creat; Dumnezeu este Stapanul Universului si trebuie sa fim tematori de El, insa niciodata n-a bagat sperietii in fiinta umana datorita statutului sau; daca esth ateu asta inseamna ca nu crezi in El, si NU E BINE; ''dupa ce dam coltul'' nu se mai intampla nimic ptk SUNTEM MORTI= suflarea de viata merge la CEL CARE NE-A DAT-O; existam pentru a face Voia Lui si a-i calca pe urme; sper ca te-am lamutit macar otarawinking

| 4b a răspuns:

''in toata viata mea de om nu am vazut o dovada a lui Dumnezeu'' ...cum poti spune asa ceva? CHIAR FAPTUL CA TRAIESTI este o dovada ca LUI ii pasa de tine; pacat ca nu observi acest amanuntcrying

| 4b a răspuns:

NoName27 ti-a rasp cel mai concret... daca citesti Biblia o sa fi lamuritwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

laughing "Si ce am patii daca nu am fi credinciosi si am fi atei?
NImic"
Viata fara frica de Dumnezeubig grin
"Ce vom pati dupa ce dam coltul?
Nimic"
Aici ai dreptate nu vom pati nimic, nu ne interoghiaza nimeni pentru ce am facut raubig grin

"De ce exista viata umana?
Noi am evoluat din niste celule de pe un asteroid"

Mai bine ramaneam pe asteroidlaughing

"ca sa distrugem viata planetei?
Deja cautam una noua "

Pentru ca nu avem ce face trebuie sa distrugem altalaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu sunt ateu dar in toata viata mea de om nu am vazut o dovada a lui Dumnezeu eu cred ca el este un spirit care ne bantuie gandurile(in sensul bun) si ca ne da speranta si incredere in noi dar am mai auzit aceste intrebari la niste prieteni si am vrut sa vad ce crede si alta lume... eu mai astept raspunsuri ----eu iubesc planeta asa cu e ea dar fiinta umana ca sa evolueve trebuie sa o distruga.Eu pentru generatiile urmatoare sper sa gasim o alta planeta pe care sa locuim da aceasa dorinta aduce cu ea un mare dezavantaj si acela este ca noi nu putem pleca de pe aceasta planetasad de aceea este riscul ca va trebuii sa distrugem aceasta planeta frumoasacrying ca sa putem euolua mai departe pentru a asigura o omenire pasnica pe alta planeta(candva...)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

WR104 e adevarat ce spui eu cred ca creierul nostru este cel ce l-a creat pe Dumnezeu... am citit mai devreme in jurnalul bunicului meu era om de stiinta si preot(ciudata combinatie)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu stiu din stiinta ca noi am evoulat...

| NoName27 a răspuns:

Nu ar trebui sa-ti fie frica de Dumnezeu decat daca stii ca ai multe pacate pentru care ar trebui sa platesti.
Dupa ce "dai coltul" vei fi judecat pentru viata ta pe pamant si pentru consecintele faptelor tale. Raiul si iadul sunt o realitate!
Viata este cadoul lui Dumnezeu pentru noi si este doar o etapa spre viata vesnica.

Sper ca te-am ajutat happy

| NoName27 a răspuns:

Totul se intampla cu un scop! Distrugerea planetei este semnul cel mai mare ca apocalipsa se apropie. Nu o sa ne mutam pe alta planeta ci in cer.
Daca spui ca nu ai vazut niciun semn in viata ta inseamna ca nu L-ai rugat. El iti stie nevoile cele mai ascunse. Trebuie doar sa-L rogi

| NoName27 a răspuns:

Si eu stiu din Biblie ca am fost creati de Dumnezeu. Ai putea sa incerci si tu sa citesti putin si ai sa vezi ca ai sa aflii raspunsuri la multe dintre intrebarile tale.