| SethEmm a întrebat:

De ce inchidem ochii cand stranutam?

Răspuns Câştigător
| NoobOrPro a răspuns:

Buna intrebarea big grin... Cred ca din obisnuinta sau prin psihologie, adica inchizi ochii ca sa nu fie mai rau. astea au fost parerile mele big grin

9 răspunsuri:
| VisezCuOchiiDeschisi a răspuns:

Presupun ca daca nu i-am inchide in cazul in care stranutam productiv i-am infecta cu o cantitate de germeni.thinking

| MissxD a răspuns:

Cred ca pentru ca facem un zgomot prea tare cand stranutam si asa cum ne vine sa punem mana la gura, asa inchidem si ochiibig grin oricine face asta

| Elsiane a răspuns:

Păi nu se știe cu exactitate, dar cred că este din reflex.

| marcela290 a răspuns:

Habar n-am dar e buna intrebarea :* Cred ca e un raspuns la uni stimuli din acel moment cu ar fi zgomotul

| Felys a răspuns:

E cumplit cand conduci sa iti vina sa stranuiti si sunt situatii cand stranuti de doua ori la rand, crede-ma ca ma straduiesc din greu sa tin ochii deschisi si nu imi iese nicidata, habar nu am de ce, dar e chestia cea mai stupida cand esti la volan

| Ali191 a răspuns:

Nu stiu, dar nu exista om care sa tina ochii deschisi cind stranuta.

| Dragos00098 a răspuns:

Buna intrebare. Este chestie de instict, ca si batutul cu ciocanelul pe genunchi. Vei afla mai multe la anatomie la liceu. Funda?

| MihneaiS a răspuns:

E un reflex care iti protejaza ochii in unele carti poti sa gasesti "sa nu iti sara din orbite"dar nimeni nu stie sigur sigur

| Okap a răspuns:

Nu am incercat niciodata, dar poate cand stranutam politicos ii putem tine deschisi....Credlaughing