| andreiboss31 a întrebat:

De ce managerii restarantelor sunt de parere daca iei acasa resturile de la clienti din farfurii(de exemplu:piure,cartofi,ciorba, paine etc)sau mancarea ramasa de la autoservire spun domn`ne ca nu e "igienic"si ca sunt probleme cu cei de la Sanepid.

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Fiidca este interzis prin lege. Acea mancare poate fi contaminata si trebuie distrusa. Nu poti sti daca cineva o ia sa o dea intr-adevar la porci sau sa o vanda altor persoane. Nu e un risc de asumat asa ceva, legea chiar are dreptate. Acea mancare trebuie distrusa. In plus, porcii a caror carne va fi consumata de oameni nu se hranesc cu resturi si gunoaie.

| andreiboss31 explică:

Pentru porci*
restaurantelor*