| LighteD a întrebat:

De ce mi se face condens in camera?
De veo 2-2 luni de cand s-a racit vremea, am observat ca peretele de langa geam. mi s-a murdarit si e tot timpul umed. ce pot sa fac?
Mi se distruge tot peretele...;

Răspuns Câştigător
| Baton a răspuns:

Pai pentru inceput poti folosi clor sau produse destinate la asa ceva.
mai tarziu poate cand ai ceva bani fa cumva si izoleaza peretii sau acel perete doar pe o parte.
condensul se formeaza deoarece afara este prea frig iar in casa este cald.
in urma condensului se formeaza mucegaiul dar nu ala de pe dulceata care este verziu ci un mucegai negru.
toate bune!