| anonim_4396 a întrebat:

De ce se descarca bateria la telefon atat de repede? Ce pot sa-i fac?

Răspuns Câştigător
| andreutz a răspuns:

Ar fi fost bine sa ne spui si ce telefon ai, dar in fine.asa pot doar sa generalizez...in primul rand, vezi la setari, la luminozitatea display-ului, seteaz-o cat mai mica... daca ai telefon 3G, poti sa umbli si la setarile de retea, adica sa iti setezi doar GSM, sa nu fie dual...sa il pui sa intre in stand by cat mai repede, 10 secunde eventual.sunt mai multe, dar repet conteaza modelul de telefon...

10 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

Probabil ai un telefon mai performant cu mp3, mii de culori, video, foto, bluetooth si asta iti mananca bateria.

cristian
| cristian a răspuns:

Ori nu ai formatat-o bine inca de la prima utilizare, ori telefonul tau se afla intr-un loc cu semnal slab si astfel el isi mareste puterea consumandu-ti bateria.

| nicky a răspuns:

Sa o inlocuiesti cu una noua daca nu mai esti multumita de cat tine incarcata.

| LittleZyzy a răspuns:

Sunt mai multi factori care determina descarcarea bateriei, ecranul-culorile, memoria prea mare, semnalul...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ia-ti telefon noubig grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vba

| cevasacru a răspuns:

Bateriile telefoanelor NU se formateaza(adica cele pe lithium). doar cele ni-mh se formateaza

| popalucian222 a răspuns:

Poate sa fie din cauza ca nu ai formatat bateria sau poate telefonul tau are multe functii sau chiar e slaba firma telefonului. Vezi daca scrie pe baterie Ly-ion si daca nu cumparati una.

| PisicaAlbaa a răspuns:

In primul rand: - ai un telefon de ultimul racnet? Adica: milioane de culori, ecran destul de mare, memorie interna mare, sistem de operare, camera de multi MPX, multe aplicatii instalate, etc? Daca este asa si se descarca (chiar daca nu te obosesti cu el), n-ai ce-i face. Toti posesorii de smartphone-uri il incarca de cel putin 4 ori pe saptamana.
In al doilea rand: - foloseste aplicatia "Task manager" (Manager aplicatii) care vine preinstalata, ca sa elimini aplicatiile care sunt pornite (chiar daca tu nu le folosesti) si care consuma mult RAM.
Daca nu, instaleaza-ti "Task killer".
Sper ca ti-a fost de folos raspunsul.

| danyelmanolache a răspuns:

Sa o schimbi