| kayan a întrebat:

De curiozitate, cei ce sunt suspendati primesc vreun avertisment - ceva, inainte sa li se blocheze contul?

Si inca una: am vazut de multe ori la motivul suspendarii, cum ca utilizatorii respectivi ar fi trimis mesaje private injurioase, etc... de ce au moderatorii acces la mesajele private?

Răspuns Câştigător
| psiholoaga a răspuns:

Normal ar fi sa primeasca avertismente, dar imi amintesc cazul unui user care a lipsit cateva zile si cand s-a intors, nu stia de ce e suspendat (spam). Nu cred ca moderatorii cotrobaie prin mesaje, dar mi se pare normal ca eu, daca primesc un mesaj privat jignitor si nu imi este suficient sa blochez utilizatorul (exista si optiunea asta, de a nu mai primi mesaje de la un anumit user), sa il pot raporta, iar moderatorii sa verifice daca am sau nu motiv sa il raportez. Ma gandesc ca daca nu ar avea acces la mesaje atunci cand le cer, ar fi mai greu sa probeze o raportare si sa ia niste masuri.

9 răspunsuri:
| albastrel a răspuns:

Nu neaparat ca au... dar daca eu de exemplu primesc un mesaj in care cineva imi vorbeste urat ii trimit un mesaj ralucai cu, continutul mesajului sau il postez aici... apoi urmeaza avertizarea sau suspendareawinking

| DoomNEzeu a răspuns:

Nu tot ce e pe lume e drept, mie nu mi s-a pus o intrebare, ca cica nu e intrebare si a aprobat una cu "Vine ploaia!" uh huh?

| kayan explică:

Normal mi se pare sa se primeasca avertismente inainte de suspendare (unul macar) si ca adminii sa nu aiba acces la mesajele private (ca de aia se cheama private). daca cineva se simte jignit si raporteaza mesajul, atunci e ok.

multumesc!

| kayan explică:

@furni: am o neliniste, asa laughing

| kayan explică:

@enigma: n-am injurat sau jignit pe nimeni inca big grin dar am vazut ca se mai suspenda si pentru comentarii zeflemitoare laughing si de alea mai am happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca este logic sa fie asa.cand e vorba de mesaje injurioase trimise pe privat chiar nu mai este nevoie sa explicam accesul adminilor la contul utilizatorilor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu primesc, din pacate. Asta-i democratia! Nu afla nici macar de ce au fost suspendati si ulterior nu mai pot posta nimic. Macar o justificare.
Dar de ce intrebi? Te pregatesti de o suspendare?
Iar chestia cu mesajele private la care au acces e ...cool. Respecta intimitatea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Kayan: mie cazul lui Bro mi se pare cel mai mare abuz de pe acest site. N-a facut nimic si l-au suspendat. In final i-au spalat creierii ca si-a si cerut scuze, desi nu avea motive. Bro chiar e un tip inteligent si cu mult bun simt. Nu stiu de cand esti user, dar te asigur ca au existat aici niste lichele maxime.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@kayan-de ce ti-e frica nu scapi. fa-ti de pe acum un alt cont, iar pana cand te va suspenda, poti imparti si cateva stupide, iti poti da si cateva fundite. laughing