| Neindemanatul a întrebat:

De la un timp,toate jocurile au inceput sa aiba lag,de la GTA V pana la Mario,si vorbesc serios acum,am instalat inclusiv Mario sa vad daca face la fel,pc ul nu are lag, gen intrat in programe, sau Youtube etc...doar jocurile,si asta fiind din senin,l am curatat si de praf inauntru, tot la fel, va rog ajutati-ma!

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Trebuie facut curat in PC!
Ai instalat multe jocuri si alte programe, din cauza carora s-au marit considerabil registrele, s-a umplut hard disk-ul de fisiere temporare, n-ai facut defragmentare.

| dfeel a răspuns:

Verifica temperatura de la placa video pentru inceput.

| KanameKuran a răspuns:

Cel mai probabil windows-ul a devenit lent. Formateaza Hard Diskul si Reinstaleaza windowsul.

| Mary012 a răspuns:

Poate ca trebuie schimbata pasta termoconductoare zic nu stiu.

| Neindemanatul explică:

Stiu despre defragmentare, dar nu am facut, nu as prea avea chef de reinstalarea windows ului, dar daca trebuie asta, incerc intai cu aceasta defragmentare a diskurilor. Poate merge.Nu cred ca a devenit windows ul atat de lent in cat si Mario sa si dea freeze din 3 in 3 secunde.

| Neindemanatul explică:

Se pare ca problema vine de la mouse, mi am cumparat un mouse (Razer diamondback 2015) si cand il misc are lag tot jocul, am observat asta pe cs go, cand ma miscam din tastatura doar, nici un pic de freeze...