| Bloggu a întrebat:

De unde au apărut casele astea de pariuri și de ce li se permite sa funcționeze? Consider că activitatea lor este ilegala,plus că ar trebui impozitate cu mai mult. De exemplu Superbet este cea mai mincinoasă casa de pariuri,face reclama mincinoasa,cum de nu primește amenda? Și mai ales, cum sa nu existe tentația sa truchezi meciuri cu atâtea variante de pariu? Sa nu îmi spună mie cineva că meciul Clinceni -Botoșani a fost curat.Nu inteleg de ce se permit reclamele astea agresive la case de pariuri, știu copii care au furat buletinul părinților ca sa se poata înregistra, le-au luat din portofel. Exista vreo căpușă publica mai mare decât aceste case de pariuri? Cate semnături ar trebui strânse pentru a le desființa?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

"Consider că activitatea lor este ilegala" pe ce baza consideri asta din momentul in care au licenta?

Răspuns utilizator avertizat
| Dintrebare a răspuns:

Probabil tu te intrebi mai degraba daca activitatea caselor de pariuri este morala. Pentru ca, atata timp cat exista cadru legal si este si respectat, inseamna ca sunt legale. Asa cum sunt si tigarile si alcoolul. E legal sa le cumperi, dar asta nu inseamna ca e si sanatos. Nimeni nu te obliga sa joci la pariuri. Iar copiii care fura buletinele parintilor au o problema de educatie. De fapt mai bine zis, parintii sunt vinovati pentru copiii care ajung in situatia asta, nu casele de pariuri.