| AlexandruAlex35 a întrebat:

Deci, am terminat clasa a 9-a, practic ceilalți au vacanță de vară, iar eu sunt la liceu, cu profil de mecanică. Ok, profesoara a zis ca noi vom face 3 săptămâni practica, la diferite service-uri din oraș....Acum vine întrebarea, ce se intâmplă dacă nu merg la practica asta, că gen, pe tot anul, am trecut absolut la toate materiile, pot rămâne neîncheiat doar pentru ca nu merg în alea 3 săptămani? Să zicem că merg, cand merg la service la ăla, in prima zi, dacă îi spun că am venit la practica de clasa a 9-a, o să știe despre ce vorbesc?

2 răspunsuri:
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Cine te-a pus sa nu inveti pentru evaluarea de anul trecut? Trebuie sa te duci doar daca iti este aranjat de profesoara la care firma sa te duci. Daca ai rude/prieteni cu o firma unde ai putea face practica, iar profa ta accepta sa te duci acolo, atunci vei putea sa nu mergi, presupunand ca acei oameni iti vor lua apararea, spunand ca ai fost prezent de fiecare data.

| MariusFD96 a răspuns:

Da, trebuie sa te duci la practica. Asta e situatia. Si daca profesoara v-a spus ca trebuie sa mergeti la respectivul service cu siguranta vor stii despre ce vorbesti. Probabil ca nu vei fi singurul care s-a dus la practica. Nu ar trebui sa mearga si profa aia cu voi? Eu din ce stiu trebuie sa te duci.