| anonim_4396 a întrebat:

Deci...fac 15 anni, si am 1.72m,si d anul trecut pana acum am crescut 2 cm.credeti ca o sa mai cresc? pentru ca nu mai vreau.deja ma simt prea inalta. p.s-mama are 1.75m,iar tata 1.80m.sad

11 răspunsuri:
| PinkDea a răspuns:

Pana la 18 ani o sa mai cresti...
E posibil sa ajungi pe la 1.75-1.77. Ar trebui sa fi mandru ca esti asa inalt big grin

| sCzKun a răspuns:

Salut si tie.
Din moment ce parintii tai sunt destui de inalti, tu o sa ai undeva la media dintre ei (1.77), dar nu este neaparat, toti avem perioade in care crestem in inaltime si ne dezvoltam organismul.
Nu fi trista, daca erai baiat, urma sa ai undeva la 1.80-1.90, dar, fiind fata, doar daca e ceva genetic vei creste exagerat.

| StefiM a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie dar de 1 an nu mai cresc nu cred ca o sa mai cresti probabil o sa ajungi la maxim 1.75

| VadTot a răspuns:

Pai iti spun cu mana pe inima ca l vei depasi in inaltime pe tata tau! imi pare rau dar asta i adevarul ai sa vezi!

Răspuns utilizator avertizat
| BrokenAngel a răspuns:

Depinde de fiecare. Eu, de exemplu am 1.70 iar mama are 1.65 si tata 1.70. Deci, nu se stie happy. Funda? puppy dog eyes

| crackcrack a răspuns:

Pai nu se stie cat vei creste depinde de organismul tau. Dar daca ai cracii lungi si arati bine ai sanse sa cuceresti barbati bogati si sa iti asiguri viitorul.
FUNDA?

| Robyunited95 a răspuns:

Cam pe acolo o sa ajungi si tu
Intre 1-70 si 1-80

| ioana10andreea a răspuns:

Da...o sa mai cresti!

| Jessica03 a răspuns:

Nu pot sa iti spun sigur daca o sa mai cresti sau nu, depinde de persoana.Dar poti verifica:te duci si faci o radiografie la mana, la incheieturahappyMedicul iti va spune cu exactitate daca mai cresti