| bradutuI99 a întrebat:

am 14 ani si 8 luni, 170cm, sunt baiat si as vrea sa stiu daca mai cresc in inaltime, as vrea sa ajung pe la 175-180cmpana la 17-18 ani.De anul trecut pana anul asta am crescut 12 cm.
Tata - 168cm
Mama - 156cm

Fundaaa big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
mariana
| mariana a răspuns:

Baietii cresc pana la 19- 20 de ani, asa ca ai timp sa cresti, chiar mai mult decat ti-ai propus. Chiar daca parintii tai sunt de talie mijlocie, tu poti sa semeni cu bunicii ori cu alte rude si sa fii inalt. Daca intr-un an ai crescut 12 cm, in cei cca 4 ani cat mai ai de crescut, cu siguranta ca vei depasi 185 cm.
Este bine sa stii ca si oamenii de statura mai mica pot fi oameni foarte valorosi pentru ca, valoarea o da modul lor de a fi si faptele lor si nu cat sunt de inaltii ori frumosi.
Ai grija sa acumulezi cunoastintele necesare pentru a deveni un om in adevaratul sens al cuvantului.
Un gand bun si multa sanatate.

4 răspunsuri:
mariana
| mariana a răspuns:

Cu placere, sper ca te-am linistit.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In mod sigur o sa mai cresti, poate pana pe la 1, 85.