| Marius131415 a întrebat:

Deci sunt un om care a promovat bacalaureatul cu peste 7, sunt la facultate in anul 4, citesc,am luat permisul ma dezvolt personal insa am schimbat foarte multe joburi,ce-i drept,toate erau joburi deplorabile, necalificat, dar pentru avand in vedere ce am enumerat mai sus eu ma indoiesc ca sunt chiar asa ratat cum sunt numit sau eram de catre parinti, prieteni (multi din ei erau mai rau ca mine)rude (tot mai rau).

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Nu conteaza ce zic alti despre tine ci ce părere ai tu. Daca tu te simți bine in pielea ta e ok. Daca nu, trebuie să înveți sa o faci.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu esti ratat. Cei apropiați te-au încurajat vreodata? Tu, ca om sanatos, "trebuie" sa faci fata la toate.
Critica distructiva, daca nu a aparut doar recent, poate e nevoie puțin de psiholog.

| Marius131415 explică (pentru anonim_4396):

Nobody! I was dying and nobody was there, life ain t fair.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Marius131415):

Sa suferi si fizic si psihic iar nimeni sa nu vada pentru ca nu era evident, am trait si asta. Majoritatea nu cred decat ce vad, concluzionând ca esti molau, plangacios. Viata e asa pentru ca oamenii o fac asa.
Se vor oameni adaptabili in acest secol.

| Marius131415 explică (pentru anonim_4396):

Da,oamenii cred ca daca ai o masina sau o casa gata esti super fercit fara sa stie ce traume ai, sau ca nu ai pe nimeni langa tine, sau ca ai alte lipsuri, sau sanatatea etc.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Marius131415):

Mai bine termini facultatea și încerci sa te angajezi in domeniul studiat. Trebuie sa reusesti, chiar daca primesti un salariu mai mic, avansezi sau schimbi jobul mai tarziu.