| BeInnocent a întrebat:

Deeci am probleme de dictie.Adica mereu ma grabesc sa vorbesc repede si sunt si cam sasaita. Ce as putea face?straight face

3 răspunsuri:
| Deliα a răspuns:

Sa citesti mai mult

| EleonorElena a răspuns:

Sa vorbesti mai rar fiindca nu te grabeste nimenin si sa faci multe exerciti de dictie, daca vrei sa ai o dictie perfecta.

| Popa_Ioana_1986 a răspuns:

Buna,
Ai putea sa faci exercitii de dictie pentru a te ajuta sa scapi de aceasta problema.Sunt multe exercitii dar trebuie sa stii cum sa le faci si corect.Pentru asta poti apela la persoanele care au terminat actoria si ele te pot ajuta sa scapi de aceasta problema si sa te si ajuta sa ai incredere in tine.