| Mario1994 a întrebat:

Cine a invins sasaiala? Eu incerc sa nu mai fiu sasaita, sa nu vorbesc gresit. Cum sa fac asta?

3 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Eu in urma unei dureri de cap ramasesem cu niste sechele si nu puteam pronunta ultimele litere din cuvinte. Am facut exercitii de dictie singura acasa, poate te ajuta si pe tine. Exista pe net si pe magazinPlay aplicatii cu fraze pe care sa le repeti si te va ajuta. Daca nu reusesti, e util sa iei legatura cu un logoped.

| Mario1994 explică (pentru AdelinaC):

Buna seara, doamna. Imi pare rau pentru situatia dv. Sunteti bine acum? Cum se numeste aplicatia? Sa jmi spuneti, va rog frumos. Sa incerc daca o sa ma ajute exercitii, daca nu reusesc, o sa merg la un logoped.