| sweeftw a întrebat:

Deseara plec in Bulgaria si nu stiu cum sa activez roamingul. Ceva ajutor?big grin

P.S sunt pe cosmote

Răspuns Câştigător
| Rizer a răspuns:

Buna!
Cel mai bine suni la servicul clienti 1234 si vb cu un operator cosmote apesi tasta 0 pentru a intra in convorbire cu el, sau incearca la *100# si cauta acolo!

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Suni la call center si un operator ti-o activeaza.

| sweeftw explică (pentru mgtow):

Si la ce numar e acest call center?

| torsi a răspuns:

Teoretic ar trebui sa primesti un mesaj de la cosmote cand intri in Bulgaria cum ca ti s.a activat roamingul. eu asa am primit cand am mers in Austria tongue

| ѕოiℓε_8457 a răspuns:

Intri la setari big grin Apoi la conectivitate, dupa la retea si la selectare retea activezi manual big grin La mine asa e si tot pe cosmote sunt. Daca nu te descurci suna la 1234 big grin Succes!

| Jessyka888 a răspuns:

Suna la relatii cu clientii la fel am facut si eu:*
Apelati Serviciul Relatii cu Clientii – Cosmote la numarul 1234
Apasati succesiv, insa numai dupa schimbarea meniului vocal, urmatoarele taste: 1 – 4- 0
1 – este limba aleasa, in cazul de fata – limba românã.
4 – Program loialitate "Cosmote pentru tine"

Bafta:*