| anonim_4396 a întrebat:

Dorim sa facem certificatul de nastere a fetitei noastre care s-a nascut pe 12 02 2010 in Italia. Ce acte ne trebuie la administratia Tg.Mures pentru a intra in posesia certificatului de nastere?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Aveti nevoie de actul de nastere italian, traducerea acestuia in limba romana, cu legalizarea semnaturii traducatorului de catre un notar public, o declaratie pe proprie raspundere, data tot la notarul public pentru transcrierea nasterii, o cerere la Starea civila si copiile actelor de identitate ale parintilor. Succes si numasi bine!