| alexxx a întrebat:

E adevarat ca daca mergi de ex. din romania in italia si tu in tara esti pe a7 ei te dau pe a8 si inversstraight face

9 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Prima oara trebuie sa mergi in clasa intai ca sa te invete sa citesti si sa scrii corect si-apoi te dau intr-a 8 a chiar si a 9 a pentru ca ei sunt cu 2 ani in urma la materii.

| sudsuinededouaori a răspuns:

Nu nu treci in clasa cu un an mai mare. dar daca esti destul de destept poti sa ai pretentii la a da niste examene de diferentiere si sa faci 2 ani in 1 singur. poti face o intreaga facultate de 4 ani in doar 2. Asta inseamna sa fi foarte destept, iar examenele sunt duble ca numar, adica tu din clasa a 7 dai teze si din clasa a 8 a si asa mai departe.

| BeibiiX a răspuns:

Poi de exemplu tu in Roamania ai terminat clasa a 7a happy Si Faci clasa a 8a in Italiawinking Daca te intorci in Romania trebuie sa repeti clasa a 8a din nouhee hee

| MidnightLady a răspuns:

Daca te duci in Italia, din clasa a-7-a ajungi direct la facultate. Dar privindu-ti minunatul mod de a scrie, tu o sa treci la master.

| SugarAndSpice a răspuns:

Da, e adevarat. Eu am fost in Italia un an si ma dat in clasa a6-a, eu fiin a 5a in tara. (Acum sunt a 7a in Romania.)
Bye.

| CoCaCoLa a răspuns:

Da

| Naomitza a răspuns:

Da este adeva caci si eu am venit din Italia si mo dat cu un an inspate.caci acolo se merge la scoala la 6 anihappy(funda?)

| Stefy_5345 a răspuns:

Daca pleci sin Romania in Italia te duci cu o clasa mai mare decat ai fost in Romania:*

| 1pitiqaa269 a răspuns:

Da este adevarat.Pentru ca acolo se merge la scoala la 6 anihappy