| grigor3 a întrebat:

E adevarat ca la toti barbatii le place fotbalul, cam din 100 de barbati la cati le place? un barbat inloc de a vorbi cu prietena lui ar alege sa joace fotbal sau sa se uite?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Eu prefer sa aleg munca decat femeia, asa stiu ca nu stau cu griji cand plec 1-2 saptamani de acasa

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Fotbalul este pentru mameluci nu pentru barbati. Barbatii adevarati au lucruri mai bune de facut.

| octav005 a răspuns:

Aproape majoritatea le place fotbalul. le place sa se joace in tinerete. apoi de la o varsta doar se uita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Majoritatea Barbatilor se uită la Fotbal.
Din 100 de Barbati, 70 Peeferă Să se uite la un meci.

| AlexCristi97 a răspuns:

Nu stiu procentul dar de exemplu mie nu imi place fotbalul deci nu tuturor barbatilor le place. Sunt si femei carora le place desi e tipic masculin. (daca stai sa analizezi psihologic). Da, unii ar alege sa stea sa se uite la meci pentru ca poti vorbi cu prietena si peste 2 ore dar meciul este acum si trebuie urmarit acum.

| xRaduC a răspuns:

Nu, nu este adevarat ca tuturor barbatilor le place, este doar un mit. In grupul meu de prieteni, mai nimeni nu se uita la meciurile de la fotbal si nimeni nu se joaca jocuri cu Fotbal.
Dar am si cativa colegi, spre exemplu, care mai vorbesc uneori de anumite meciuri difuzate la tv in care o echipa preferata s-a batut cu cineva in finala (ma rog, probabil erau doar meciuri din astea foarte importante pentru stabilirea castigatorului unor cupe sau ceva similar).
Dar hei, cu toate ca nu prea sunt mare cunoscator de fotbal, mie imi place sa ies pe afara si sa invat jocul cu prietenii mei, uneori. (e foarte placut cand ai cu cine progresa la acest joc - intr-a 9-a eram extrem de incepator la jocul acesta, eram 0, dar cu putina rabdare, efort si sustinere din partea celorlalti, am ajuns sa inscriu si goluri, uneori fiind chiar laudat - sentiment placut). Pot spune ca imi place sa joc fotbal, dar nu imi place sa vizionez meciuri in totalitate. Am incercat de 2 ori, odata cu Franta vs. Germania - m-am plictisit si am abandonat si a doua oara - atunci cand au aruncat hartie igienica pe teren, parca acum cateva saptamani xD - si atunci nu m-am uitat la tot, fiindca da, nu si-au facut IGIENAAA, daca ma-ntelegi tongue

Hmm, dintr-o suta? (e doar orientativ calculul, gandit dupa mine) Pai, gandeste-te in felul urmator, vreo 10 au problema de sanatate si nu pot juca (din acestia, si-ar dori sa joace doar 5). Vreo 20 au uitat ca exista iesit pe afara - ma incadrez (iar din acestia vreo 15 ar iesi, daca ar fi invitati). Alti 20 sunt extrem de sociabili si stau mereu pe afara, chiar daca au uitat ca au o casa (vreo 15 se joaca si ei fotbal, daca au cu cine). 20 dintre ei nu vorbesc despre fotbal de loc, fiindca au avut probleme in trecut cu persoanele, vreo 10 probabil traiesc pentru asta, si vreo 20 sunt indiferenti. In felul acesta poti stabili cam cati joaca fotbal/se distreaza, si ar fi vreo 20+10+15x2+5=65. Deci 65% joaca fotbal/s-ar distra sa joace fotbal.
Dar, cati din acestia ar pune stop meciului pentru o prietena? Din cei cu probelele de sanatate, 2 prefera sa se uite la meci in continuare, vreo 4 neiesiti pe afara vor sta la meci, alti 4 fluturi sociali si ei ''ca-ntre baieti'', 1 din cei care incearca sa uite de fotbal inca se straduie uitandu-se la meciuri si amanand intalnirile, si din cei indiferenti tot vreo 4 se uita ca sa nu stea degeaba. Asadar, 3x4+1+2=15. Orientativ, vreo 15% din barbati/baieti, fac asta.

TIN SA TE ANUNT CA ASTA ESTE DOAR CUM VAD LUCRURILE EU, E O PARERE PERSONALA, NU ESTE UN PROCENTAJ SIGUR. ESTE DOAR ORIENTATIV.

Shhh. Personal, intre noi fie vorba, mai degraba as sta cu ''iub-iub'' decat sa fac multe alte lucruri pe care le fac de obicei. As opri jocurile (chiar daca-s multiplayer) si as da stop anime-urilor pentru a o asculta si petrece timp cu ea. big grin