| TiggerO a întrebat:

Electrocutarea este atunci cand prin noi trece un curent foarte mare? Cand te curentezi e la curenti mai mici? Am auzit ca la electrocutare ai scapa daca ai avea cizme de cauciuc si nu ai avea pe tine nici un obiect conductor?

1 răspuns:
| alex0110 a răspuns:

Daca te curentezi la energie mai mica nu e nicio problema, dar nu poti scapa la un curent mai mare, orice ai avea pe tine nu te poate ajuta. depinde ce rezistenta are persoana si cat de multi volti are acea curentare.