| AlabalaAnonim a întrebat:

Erm as vrea sa fac si eu ceva sa uploadez pe youtube... Ceva serie (sa spunem asa) mai mult videouri nu 1-2...
Aveti idee ce-ar fi cel mai mare succes (sa zic asa)

Stiu de Game Walkthrough - dar nu ma bag acolo deocamdata
Si nu vreau de muzica nimic... Alte ideei cu ce as putea face o serie? ^^

1 răspuns:
| introduaicinumele a răspuns:

Am cateva idei:
Cele mai bune:
1)Gameplay (sau walkthrough): uite ce am facut eu http://www.youtube.com/playlist?list=PL4549A42DBAF7F160&feature=viewall
Se poate filma cu FRAPS. (stiu ca nu vrei sa faci din astea inca:| )
2) Sa furi de la altii video-urile dar te prinde youtube si iti sterge contul
Acum altele mai putin populare dar bune:
3) Sa faci tutoriale pentruPC: exemplu cum faci nu stiu ce la mess (uite ce am facut eu poate iti da idei: http://www.youtube.com/playlist?list=PL4BDB8D7063148546&feature=viewall
4) Filme la animale ( ce am facut eu: http://www.youtube.com/playlist?list=PL14D606085ECEA20B&feature=viewall)
Aici iti filmezi acvariul, cainele/pisica cum se joaca, hamsterii etc. Rogi pe cineva sa te filmeze cum arunci cu bata si vine cainele sa ti-l aduca si faci apoi la un alt animal, vezi tu:)
5) Filme funny si ai 2 posibilitati:
a) sa filmezi tot ce ti se pare funny, dar trebuie sa ai noroc ca sa reusiti sa prinzi astfel de momente.
b) sa tai din alte filme partile bune
sau se mai poate si c) dar e mai periculos
c) sa te filmezi tu cum cazi cu bicicleta sau rolele, cum faci drifturi cu juma de dacie (sunt astefl de clipuri pe youtube:)) )
6) Animati cat mai funny (eu fac cu stickmani: http://www.youtube.com/playlist?list=PL17E95CBE670B925F&feature=viewall)
Iti trebuie macromedia flash sau pivot, imagineatie bogata, indemanare cu mouse-ul, si... cel mai important muuuuuuult timp liber!
7) Tutoriale utilitare: nu la PC si chestii care te vor ajuta in viata, de exemplu cum repari bicicleta (exemplu doar)
8) Filme de groaza: efecte bune si imaginatie si gata clipu!
9) Diverse: filmeazate pe tine in diverse locuri cum faci diverse chestii: exemplu: trucuri cu carti explicate (chiar daca sunt miiiiii de astfel de clipuri)

Acum depinde de tine si imaginatia ta! Gandestele la lucruri funny dar nu bataeia de joc!