| Coloringthevoid a întrebat:

Este adevarat ca nu poti ramane repetent in primul an de facultate, ci doar exmatriculat?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Depinde de facultate.

| Catrice a răspuns:

Știam ca asta se întâmplă numai în clasa întâihee hee
N-am auzit ca asta sa se întâmple la facultate.

| Floridori a răspuns (pentru Catrice):

Serios? Inseamna ca s-au mai schimbat lucrurile.Cand eram eu la scoala, am avut colegi care au repetat clasa intai chiar si de 3 ori laughing

| Catrice a răspuns (pentru Floridori):

Știam asta de ani buni, când citisem de plictiseala prima pagina din regulamentul de ordine interioara sau ce-o fi ala afișat în școlile generale în clasehee hee

| Floridori a răspuns (pentru Catrice):

Inseamna ca sunt eu prea batrana laughing

| Catrice a răspuns (pentru Floridori):

Eram în clasa a 8a la o ora de sport și era cam pe vremea asta când am zis hai măcar acum sa vad ce tot scrie acolo laughing

| Floridori a răspuns (pentru Catrice):

laughing

| Furnicuta000 a răspuns:

Normal ca poti ramane repetent daca nu aduni nr minim de credite ca sa treci, dar de regula facultatile sunt mai permisive cu cei din anul 1 pentru ca nu prea vrea nimeni sa repete anul 1. Studentii care raman repetenti in anul 1 prefera sa se lase de facultate sau sa mearga la alta decat sa repete anul 1. Si mi se pare corect pentru ca daca nu esti in stare sa treci nici macar primul an inseamna ca nu esti facut pentru facultatea aia