| alegz a întrebat:

Este bun un calculator ca acesta?

Procesor Procesor: AMD Sempron
Frecventa procesor (MHz): 2700
Cache L2 (KB): 512
Putere consumata (W): 65
Tehnologie de fabricatie (microni): 45
CPU Socket: AM3
Tip procesor: AMD Sempron LE-140
Placa De Baza Audio: HD Audio
Modem: Nu
Retea: Gigabit LAN
Porturi: 8 x USB 2.0
Placa Video Chipset video: ATI
Video: ATI Radeon
Tip integrata
Capacitate memorie video (MB): 256
Memorie Memorie (MB): 1024
Tip memorie: DDR2
Unitati De Stocare Capacitate HDD: 250
Interfata HDD: SATA
Viteza de rotatie (rpm): 7200
Numar HDD: 1
Unitati citire/scriere: DVD+/-RW
FDD: Nu
Periferice Mouse: Da
Tastatura: Da
Boxe: Nu
Monitor: Nu
Software Sistem de operare: Fara sistem
Carcasa Putere sursa (W): 450

Răspuns Câştigător
| CapitanuSemafor a răspuns:

Eh, teoretic e un pic cam mediocru pe alocuri, nu e cine stie ce, dar e bunicel. Procesorul...la 2. 7 ghz o fi destul dar e cam slabut in rest, si 250 GB memorie poate o sa ti se para cam putin, recomand cel putin 320 sau 500, daca iti trebuie bine inteles.

Se poate ceva mai bine zic eu...

3 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

E destul de slabut pentru momentul acesta. E deja cam depasit. Ca procesor, mi se pare ca AMD-ul e cel mai prost, prefer un Intel mai degraba. In rest, o vorba zice ca calculatorul ti-l faci (daca vrei sa il faci pe bucati) in functie de ceea ce ai de facut cu el. Deci chiar si asa, poate fi bun pentru unele chestii, sau slab pentru altele. Depinde de ce vrei sa faci cu el.

Răspuns utilizator avertizat
| bogdang a răspuns:

Ca sa zic ca un calculator e bun trebuie sa stiu si la ce te referi. E un calculator ok daca vrei doar sa intri pe net sau sa faci nu stiu ce proiecte sau evidente; pentru jocuri nu e cea mai fericita alegere.