| Miruna9090 a întrebat:

Eu stau in Spania si acum o luna si ceva am fost la consulat sa imi fac pasaportul. Cum consulatul este destul de departe ei mi-au spus ca poti vorbi cu o firma care imi poate ridica pasaportul si care mi-l poate duce acasa direct. Am vorbit cu o firma si mi-au spus ca am nevoie de o foaie de autorizare cu datele mele personale pentru a-mi putea ridica pasaportul. Cum fac rost de foaia de autorizare? Sau macar ma poate ajuta cineva cu o alta firma care sa fie in Alzira Valencia?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Tu intrebi in Romania pentru Spania?

| darrio2007 a răspuns:

De ce ai nevoie de pasaport in Spania? Acolo cu ce te-ai dus?

| Violleta2022 a răspuns:

Foaia aia de autorizare este o PROCURA speciala, facuta numai la CONSULATUL Romaniei prin acare ceri si imputernicesti o firma de curieri sa-ti ridice pasaportul de la ambasada si sa ti-l aduca.

Una peste alta, ori ce te duci sa faci procura la consulat, ori ca te duci sa iti ridici personal pasaportul, este acelasi lucru, fiindca amandoua necesita prezenta ta personala, la Consulatul Romaniei din Spania.