anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

Exista fantome?

Răspuns Câştigător
| Anonim_5535 a răspuns:

Da exista eu cred in ele daca n-ar exista fantomele n-ar exista Iad si Rai, Dumnezeu si Satana
E ca si cum ai pune intrebarea:
Exista Dumnezeu?
Asa ma rog eu cred in fantome finca fantomele au primit inainte acest nume "suflete" acestora li se mai spune si suflete parasite finca dumnezeu nu lea primit in Rai
finca nu au facut fapte prea bune sau n-au avut inmormantare sau
Au fost lasate pe pamant pana vor fi sfintite locurile unde locuiesc ele acum
Puteti sa radeti asta cred eu!
Puteti sa va uitati si aici
www.lovendal.net/wp52/si-totusi-s-ar-parea-ca-fantomele-exista

61 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Fantome nu, numai fantomite.batting eyelashes

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Da existawinking
In povesti si in basme happy In rest nubig grin

| costymaximus a răspuns:

Da, n-ai urmarit aseara la Acces Direct povestea de la Raul Alb, cu baba in negru? Doar niste oameni "anormali"cred astfel de povesti.

| waXonwaXoff a răspuns:

Da exista, sunt spiritele celor morti, astia nu au dreptate.
dar sunt si prietenoase ca Casper.

| Deea a răspuns:

Exista numai daca vrei sa crezi in eledevil

| Razvan a răspuns:

Exista de toate:fantome, extraterestii, demoni, personaje cu fete albastre.Toate le gasesti in filme.In viata reala exista doar oamenii (a)normalihee hee

| MioaraParalescu a răspuns:

Normal ca nuuu!

| Cryssy a răspuns:

Nu

Răspuns utilizator avertizat
| AndreeaSiAndra a răspuns:

Fantomele reprezintă un fenomen inexplicabil foarte complex ce poate fi clasificat în funcţie de diferitele întâmplări cărora le-au dat naştere. Majoritatea fantomelor se prezintă sub forma unor oameni obişnuiţi care apar în locuri ciudate şi de obicei la diferite ore din noapte. Alteori se întâmplă ca fantomele să schimbe împrejurările ce le favorizează prezenţa, dând impresia unei alunecări în timp. În acest caz ce se întâmplă cu martorii evenimentelor bizare despre care vă vom poveşti în cele ce urmează? Oare ei şi fantomele pe care le văd transcend inconştient limitele spaţiale şi temporale, călătorind dintr-o dimensiune în altă sau pur şi simplu nu există fantome decât în imaginaţia noastră? E o întrebare ce nu poate avea un singur răspuns. De aceea în nenumărate rânduri pasionaţii s-au lansat în diverse teorii, care mai de care mai veridice sau mai amuzante.

Joan Forman, scriitoare şi vânător de fantome, a cules multe date cu privire la fantomele ce traversează dimensiunile. Cercetările sale nu s-au limitat la o anumită zonă din Anglia, ci au inclus informaţii din toată Marea Britanie. Observaţiile sale referitoare la fenomenul fantomatic au fost publicate în lucrarea Măştile timpului.

| xjustfearless a răspuns:

Da. exista fantome.

| EvilMo a răspuns:

Da exista ieu chiar cred ca chestia aia care mergea pe coridor cand michela jacasaon a murit nu cred ca iera cineva care mergea pe acolo ca dace era asta se vedea cand merge pe langa usa si mia povestit odata cineva ca uh nici nu va mai spun ca am uitat si ie foarte infricosator
sfat important:sa nu va uitati la filme de groaza ca mia povestit cinev ca un film daca te uiti la nu stiu ce film de groaza poti sa patesti ceva groaznic nici nu va soun ce iera

| EvilMo a răspuns:

Da am vazut eu una si chiar ie real O_o

| EvilMo a răspuns:

Am pus deja intrebarea dar vreau sa stiu daca merge asa sa faci imagina sa im spuneti daca merge bine /rofl

| alexam a răspuns:

Da, sub forma de spirite, le simti langa tine, sau cu tine daca esti sensibil, sau intr-o perioada mai slaba - nu sa le poti vedea cu anume forma sau culoare! sad

| alexutzu00791 a răspuns:

The true question:"were is the santa claus"

| deel a răspuns:

Exista ingeri, nu fantome big grin

| danyel_1802 a răspuns:

Cei ce nu credeti in fantome, nu credeti pana nu o sa vi se intample sa vedeti o fantoma in realitate, iar atunci poate o sa va schimbati parerea, cum a fost si cu mine
Intr-o zi plecasem la un prieten, am stat si am pierdut notiunea timpului, cand sa plec acasa era deja 23:50 (sau ceva de genul), si ca sa ajung mai repede acasa am trecut intre cimitire (la noi sunt doua cimitire vizavi, in mijlocul carora este un drum), mergeam eu linistit si butonam telefonul, vroiam sa imi pun ceva muzica, dar deodata am zarit cu coada ochiului ceva alb, din acel moment am bagat telefonul in buzunar si am fost foarte prudent, deodata sa ivit in fata mea o fantoma alba, alba. Tin sa mentionez ca era intuneric, norocul meu era ca stiam drumul pe din cap, ca nu se vedea nimic, dar cand a aparut acea fantoma eu am ramas intepenit, ca o statuie, dar a disparut rapid din fata mea, eu am ramas socat si am inceput sa fug, cand am ajus acasa am aprins tot ce lumina, si am incercat sa ma calmez, dar nu am putut sa adorm toata noaptea, acea noapte a fost una alba, si imi era frica sa merg pana la baie, eram singur acasa. De atunci nu am mai trecut niciodata prin cimitir. Fiecare cu parerea lui, dar eu v-am povestit ce mi s-a intamplat.

| Puiutz a răspuns:

Buhuhuuuu>:
Aici suntsmug laughing

| Puiutz a răspuns:

Nuuu stai linistita, caci nu exista!happy
Doar in povestibatting eyelashes.

:*

| AlinutzaRouz a răspuns:

Eu zic ca da.Nu pot demonstra acest lucru, dar nici altii nu pot demonstra ca nu exista.

| ramona_1444 a răspuns:

In realitate nu, dar pot exista in imaginatia omului

| andreea93_9801 a răspuns:

Bunahappy
e una cred ca exista fantomee
. si bunica mea mia povestiti multe chestiii de cand er ea fata marelaughing)
si sincer nu cred ca m`ar minti si am 17 aniii ce rost ar avea sa ma minta... dupa ce mia povestit imi era frica sa ma duc si l baie singuraatongue
Inainte cu 20-30 in urma existau pentru ca oamneii erau ff raiii.si se intamplau tot felul de chestii dar akmm nu...

| creatza_6783 a răspuns:

Nu exista numa in desene sau filme sf laughing

| Lalalalalalalalalala a răspuns:

Nu. doar in mintea ta.

| camellia a răspuns:

Nu se stie cu certitudine. Nici eu cred ca exista 100% dar fenomene paranormale sigur exista. Fantomele nu pot fi considerate fenomene paranormale. Cati profesori de religie am intrebat acestia au spus ca nu exista, fiindca aceste" fantome" sunt doar spirite rele ce vor sa sperie lumea. Cei care lucreaza in acest domeniu spun ca fantomele sunt spiritele (sufletele ) celor morti ce nu-si gasesc linistea din diverse motive si ca acestea iti bantuie proprile case si isi sperie rudele, familia.Bine unii considera ca exista si spitire blande, ceva gen Michael Jackson laughing

| Ofiintă a răspuns:

Pai daca stai un pic sa te gandesti cand moare un om iese din el sufletul si acel suflet care inca mai este pe pamant bantuie pacolo cum de n-ar exista?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da .exista.am vazut eu la televizor una; Gaspar mi se pare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, exista fantome.

Întrebări similare