| iancuflorin a întrebat:

Exista sistemul de operare IDroid? Ce sistem de operare are I-Phone 3g?

Răspuns Câştigător
| Elliana534 a răspuns:

Android au telefoanele celelalte Samsung, Nokia etc. Iphonele merce cu Apple shop sau ceva gen nu se poate instala ca nu ar fi aplicati care sa iti mearga.

1 răspuns:
| Mihay4 a răspuns:

Apple iPhone 3G are sistemul de operare de la Apple Inc. adica iOS pana la 4.3.2, nu poate avea alt sistem de operare decat cel de fabrica. Pe alt device nu se poate pune software(sistemul de operare) de pe iPhone.